Projekty

W roku szkolnym 2023/2024 realizujemy następujące innowacje pedagogiczne, programy autorskie i projekty ogólnopolskie:

Grupa I A
Program autorski - „Mądre główki, czyli matematyczne łamigłówki. Zabawy z wiatrakiem matematycznym” – K. Kacprzak, K. Gołąbek Grupa

Grupa I B
Ogólnopolski projekt pt. „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”

Grupa II A
Ogólnopolski projekt edukacyjny 2023/2024 „Zabawa sztuką" (autor Dagmara Drabik) Ogólnopolski projekt edukacyjny „Z darami natury świat nie jest ponury”

Grupa II B
Innowacja pedagogiczna „Joga dla każdego” (I. Rudzińska, P. Reguła, M. Gdula, A. Pawlak)

Grupa II C
Projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Alfabet Logopedyczny (od października do maja)

Grupa III A
Program autorski - „Mądre główki, czyli matematyczne łamigłówki. Zabawy z wiatrakiem matematycznym” – Kacprzak, Gołąbek

Grupa III B
Autorski program rozwijający kompetencje matematyczne w oparciu o system kształtów Numicon „Kształty Numicon poznaję, matematycznym mistrzem zostaję!” (autorki: G. Lipińska, M. Szeląg) - program realizowany od 1.01.2022 r. do 30.06.2025 r.
Innowacja pedagogiczna w oparciu o pedagogikę Marii Montessori „Jestem budowniczym siebie samego” (autor: M. Szeląg) - innowacja realizowana od 1.11.2022 r. do 30.06.2025 r.
Innowacja pedagogiczna dla dzieci 5- i 6-letnich wykorzystująca Metodę Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz. „Mówię wierszyk, śpiewam piosenkę - rytmicznie piszę literkę!” (autor: M. Szeląg) - innowacja realizowana od 1.10.2023 r. do 30.06.2024 r.
Innowacja pedagogiczna wykorzystująca metodę CLIL w nauczaniu języka hiszpańskiego dzieci w przedszkolu. „Świetna to przygoda dla smyka – poznawanie hiszpańskiego języka” - (autor: M. Szeląg); innowacja realizowana od 1.10.2023 r. do 30.06.2025 r.

Grupa III C
Innowacja pedagogiczna – „Przedszkolne kroki do bezpieczeństwa (autor: M. Stępniak)

Grupa IV A
Innowacja pedagogiczna „Joga dla każdego” (autorzy: I. Rudzińska, P. Reguła, M. Gdula, A. Pawlak)